Explore a wide selection of verified new Mitsubishi Outlander 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Mitsubishi Outlander 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mitsubishi Outlander
Looking for the perfect new Mitsubishi Outlander 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mitsubishi Outlander 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 5 listings of Mitsubishi Outlander 2023 starting at an average price of 77,000 AED. Each of our Outlander 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Outlander 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mitsubishi Outlander 2023 for you, across Dubai.
| Price | AED 77,000 - AED 91,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 181 BHP - 236 BHP |
| Torque | 245 Nm - 300 Nm |
| Engine capacity | 2.4 L - 2.5 L |
| Mileage | 10 Km/L - 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45 L - 63 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4695 mm - 4709 mm |
| Width | 1800 mm - 1897 mm |
| Height | 1710 mm - 1745 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 331 L - 463 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10.5sec |
| Top Speed | 170 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 5 new Mitsubishi Outlander 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of new Mitsubishi Outlander 2023 in Dubai is AED 77,000.