-
$89,000 PremiumUsed Aston Martin DB11 2018Used Aston Martin DB11 2018 PremiumAston Martin DB11 STD AMR 5.2L 2018 Aston Martin DB11 V12 With full Aston Martin Service History
Explore a wide selection of verified used Aston Martin DB11 2018 for sale in Dubai. Buy and sell used Aston Martin DB11 2018 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Aston Martin DB11
| Aston Martin DB11 2018 trims | Price* |
|---|---|
| DB11 Std 4.0L 2018 | 349,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Aston Martin DB11 2018 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Aston Martin DB11 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Aston Martin DB11 2018 starting at an average price of 325,000. Each of our DB11 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right DB11 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Aston Martin DB11 2018 for you, across Dubai.
| Price | 325,000 - 325,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 503 BHP - 639 BHP |
| Torque | 675 Nm - 700 Nm |
| Engine capacity | 4 L - 5.2 L |
| Mileage | 8.8 Km/L - 10.1 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 78 L |
| Cylinders | 8 & 12 Cylinders |
| Length | 4739 mm - 4750 mm |
| Width | 2060 mm |
| Height | 1279 mm - 1300 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 270 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.7 sec - 4 sec |
| Top Speed | 309 km/h - 334 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Aston Martin DB11 2018 available for sale in Dubai.
The starting price of used Aston Martin DB11 2018 in Dubai is 325,000.