-
-
Warranty
$13,700 FeaturedNew Chevrolet Groove 2024New Chevrolet Groove 2024 FeaturedChevrolet Groove Premier 1.5L Chevrolet Groove Premier 1.5L | 2024 GCC | Full option With Warranty-
Warranty
-
-
-
Explore a wide selection of verified used Chevrolet Groove 2024 for sale in Dubai. Buy and sell used Chevrolet Groove 2024 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chevrolet Groove
Looking for the perfect used Chevrolet Groove 2024 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chevrolet Groove 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of Chevrolet Groove 2024 starting at an average price of 49,900. Each of our Groove 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Groove 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chevrolet Groove 2024 for you, across Dubai.
| Price | 49,900 - 49,900 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 94 BHP |
| Torque | 147 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4220 mm |
| Width | 1740 mm |
| Height | 1614 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 320 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.9 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 3 used Chevrolet Groove 2024 available for sale in Dubai.
The starting price of used Chevrolet Groove 2024 in Dubai is 49,900.