-
-
Warranty
$51,800Used Honda Civic 2025Used Honda Civic 2025Honda Civic 2.0L MT 2025 Honda Civic Type R, 2030 Honda Warranty and Service Pack, Excellent Condition, GCC-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Honda Civic 2025 for sale in Dubai. Buy and sell used Honda Civic 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Honda Civic
Looking for the perfect used Honda Civic 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Honda Civic 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Honda Civic 2025 starting at an average price of 189,000 AED. Each of our Civic 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Civic 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Honda Civic 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 189,000 - AED 189,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 180BHP |
| Torque | 240Nm |
| Engine capacity | 1.5L |
| Mileage | 13Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 47L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4674mm |
| Width | 1801mm |
| Height | 1415mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 413L |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Honda Civic 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of used Honda Civic 2025 in Dubai is AED 189,000.