-
-
Warranty
$130,100Used Rolls Royce Wraith 2024Used Rolls Royce Wraith 2024Rolls Royce Wraith !! EID SALE !! 1 YEAR FREE WARRANTY !! ROLLS-ROYCE WRAITH | V12 | 2016 | MANSORY KIT | GCC SPECS-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Rolls Royce Wraith 2024 for sale in Dubai. Buy and sell used Rolls Royce Wraith 2024 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Rolls Royce Wraith
Looking for the perfect used Rolls Royce Wraith 2024 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Rolls Royce Wraith 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Rolls Royce Wraith 2024 starting at an average price of 475,000 AED. Each of our Wraith 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Wraith 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Rolls Royce Wraith 2024 for you, across Dubai.
| Price | AED 475,000 - AED 475,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 624 BHP |
| Torque | 800 Nm - 870 Nm |
| Engine capacity | 6.6 L |
| Mileage | 6.8 Km/L - 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 83 L |
| Cylinders | 12 Cylinders |
| Length | 5285 mm |
| Width | 1947 mm |
| Height | 1507 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 470 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.5 sec - 4.6 sec |
| Top Speed | 250 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Rolls Royce Wraith 2024 available for sale in Dubai.
The starting price of used Rolls Royce Wraith 2024 in Dubai is AED 475,000.