Explore a wide selection of verified used Toyota RAV4 2020 for sale in Dubai. Buy and sell used Toyota RAV4 2020 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota RAV4
Looking for the perfect used Toyota RAV4 2020 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota RAV4 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 15 listings of Toyota RAV4 2020 starting at an average price of 58,200 AED. Each of our RAV4 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RAV4 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota RAV4 2020 for you, across Dubai.
| Price | AED 57,000 - AED 78,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 169 BHP - 236 BHP |
| Torque | 203 Nm - 221 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 2.5 L |
| Mileage | 14 Km/L - 24 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4600 mm |
| Width | 1855 mm |
| Height | 1695 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 580 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec - 9.5 sec |
| Top Speed | 180 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |