-
$28,800Used Genesis GV80 2021Used Genesis GV80 2021Genesis GV80 GENESIS GV80 2021 .ENGINE 3.5L /V6 PREMIER
Explore a wide selection of verified used Genesis GV80 2021 for sale in Sharjah. Buy and sell used Genesis GV80 2021 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Genesis GV80
Looking for the perfect used Genesis GV80 2021 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Genesis GV80 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Genesis GV80 2021 starting at an average price of 105,000 AED. Each of our GV80 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GV80 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Genesis GV80 2021 for you, across Sharjah.
| Price | AED 105,000 - AED 105,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 300 BHP - 375 BHP |
| Torque | 422 Nm - 530 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L - 3.5 L |
| Mileage | 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4945 mm |
| Width | 1975 mm |
| Height | 1715 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 737 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.5 sec - 6.9 sec |
| Top Speed | 240km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Genesis GV80 2021 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Genesis GV80 2021 in Sharjah is AED 105,000.