-
-
Warranty
$34,877 PremiumUsed Lexus IS350 2021Used Lexus IS350 2021 PremiumLexus IS350 350 3.5-
Warranty
-
-
Explore a wide selection of verified used Lexus IS350 2021 for sale in Sharjah. Buy and sell used Lexus IS350 2021 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus IS350
| Lexus IS350 2021 trims | Price* |
|---|---|
| IS350 F Sport Platinum 3.5L 2021 | 110,000 |
| IS350 F Sport 3.5L (311 HP) 2021 | 114,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Lexus IS350 2021 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus IS350 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Lexus IS350 2021 starting at an average price of 120,000. Each of our IS350 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right IS350 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus IS350 2021 for you, across Sharjah.
| Price | 120,000 - 128,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 312 BHP |
| Torque | 380 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 8 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4665 mm - 4720 mm |
| Width | 1810 mm - 1840 mm |
| Height | 1430 mm - 1435 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 450 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 6 sec |
| Top Speed | 260 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 2 used Lexus IS350 2021 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Lexus IS350 2021 in Sharjah is 120,000.