Explore a wide selection of verified used Lexus RX 500h 2023 for sale in Sharjah. Buy and sell used Lexus RX 500h 2023 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Lexus RX 500h
Looking for the perfect used Lexus RX 500h 2023 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Lexus RX 500h 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Lexus RX 500h 2023 starting at an average price of 185,000 AED. Each of our RX 500h 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right RX 500h 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Lexus RX 500h 2023 for you, across Sharjah.
| Price | AED 185,000 - AED 185,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 366BHP |
| Torque | 550Nm |
| Engine capacity | 2.4L |
| Mileage | 15Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4890mm |
| Width | 1920mm |
| Height | 1710mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 435L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 260km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Lexus RX 500h 2023 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Lexus RX 500h 2023 in Sharjah is AED 185,000.