-
-
Warranty
$87,700Used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024Used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024Mercedes Benz GLE53 AMG-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz GLE
Looking for the perfect used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 starting at an average price of 319,997 AED. Each of our GLE53 AMG 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GLE53 AMG 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 319,997 - AED 319,997 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 429BHP |
| Torque | 560Nm |
| Engine capacity | 3L |
| Mileage | 8Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 85L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4924mm |
| Width | 1948mm |
| Height | 1796mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 655L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mercedes Benz GLE53 AMG 2024 in Sharjah is AED 319,997.