-
-
Warranty
$15,100Used Peugeot 2008 2024Used Peugeot 2008 2024Peugeot 2008 2024 Peugeot 2008 GT Hybrid | 1.2L Turbo 136 HP | Top Option | Brand New Condition | Warranty-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Peugeot 2008 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Peugeot 2008 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Peugeot 2008
Looking for the perfect used Peugeot 2008 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Peugeot 2008 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Peugeot 2008 2024 starting at an average price of 55,000 AED. Each of our 2008 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 2008 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Peugeot 2008 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 55,000 - AED 55,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Electric |
| Horsepower | 115 BHP - 155 BHP |
| Torque | 150 Nm - 260 Nm |
| Engine capacity | 1.2 L - 1.6 L |
| Mileage | 15 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 44 L |
| Cylinders | 4 & 3 Cylinders |
| Length | 4300 mm |
| Width | 1987 mm |
| Height | 1550 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 343 L - 434 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.2 sec - 11.4 sec |
| Top Speed | 150 km/h - 208 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Peugeot 2008 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Peugeot 2008 2024 in Sharjah is AED 55,000.