Explore a wide selection of verified used Toyota Veloz 2025 for sale in Sharjah. Buy and sell used Toyota Veloz 2025 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Veloz
Looking for the perfect used Toyota Veloz 2025 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Veloz 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Toyota Veloz 2025 starting at an average price of 63,000. Each of our Veloz 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Veloz 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Veloz 2025 for you, across Sharjah.
| Price | 63,000 - 68,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 105BHP |
| Torque | 138Nm |
| Engine capacity | 1.5L |
| Mileage | 17Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 43L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4475mm |
| Width | 1750mm |
| Height | 1700mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 350L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 13sec |
| Top Speed | 180km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 2 used Toyota Veloz 2025 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Toyota Veloz 2025 in Sharjah is 63,000.