Explore a wide selection of verified new Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes-Benz CLE-Class
Looking for the perfect new Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 starting at an average price of 318,000 AED. Each of our CLE 200 Cabriolet 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CLE 200 Cabriolet 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 318,000 - AED 318,000 |
| Body Type | Convertible |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 201BHP |
| Torque | 320Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 11Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 66L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4850mm |
| Width | 1860mm |
| Height | 1428mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 353L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.4sec |
| Top Speed | 220km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Mercedes-Benz CLE 200 Cabriolet 2024 in UAE is AED 318,000.