-
-
-
-
-
-
New Mercedes Benz G63 AMG 2025
New Mercedes Benz G63 AMG 2025Mercedes Benz G63 AMG Full option (Export only) -
Explore a wide selection of verified new Mercedes Benz G63 AMG 2025 for sale in UAE. Buy and sell new Mercedes Benz G63 AMG 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz G-Class
Looking for the perfect new Mercedes Benz G63 AMG 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz G63 AMG 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 37 listings of Mercedes Benz G63 AMG 2025 starting at an average price of 780,000. Each of our G63 AMG 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right G63 AMG 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz G63 AMG 2025 for you, across UAE.
| Price | 770,000 - 2,080,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 577BHP |
| Torque | 627Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 100L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4669mm |
| Width | 1931mm |
| Height | 1969mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 667L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |