Explore a wide selection of verified new Nissan Patrol Safari 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Nissan Patrol Safari 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Patrol Safari
| Nissan Patrol Safari 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Patrol Safari GL 4.8L A/T (7 Seater) 2023 | AED 230,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Nissan Patrol Safari 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Patrol Safari 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Nissan Patrol Safari 2023 starting at an average price of 175,000 AED. Each of our Patrol Safari 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Patrol Safari 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Patrol Safari 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 175,000 - AED 175,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 280 BHP |
| Torque | 451 Nm |
| Engine capacity | 4.8 L |
| Mileage | 6 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 135 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5080 mm |
| Width | 1940 mm |
| Height | 1855 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 668 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9.9 sec - 10.8 sec |
| Top Speed | 190 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 2 new Nissan Patrol Safari 2023 available for sale in UAE.
The starting price of new Nissan Patrol Safari 2023 in UAE is AED 175,000.