-
-
Highly Responsive -
Warranty
$506,800New Rolls-Royce Ghost 2024Rolls-Royce Ghost 6.75T Extended Wheelbase-
Highly Responsive -
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Rolls-Royce Ghost 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Rolls-Royce Ghost 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Rolls-Royce Ghost
| Rolls-Royce Ghost 2024 trims | Price* |
|---|---|
| Ghost 6.75T Extended Wheelbase 2024 | AED 1,850,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Rolls-Royce Ghost 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Rolls-Royce Ghost 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Rolls-Royce Ghost 2024 starting at an average price of 1,850,000 AED. Each of our Ghost 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Ghost 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Rolls-Royce Ghost 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 1,850,000 - AED 1,850,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 571 BHP |
| Torque | 840 Nm - 850 Nm |
| Engine capacity | 6.75 L |
| Mileage | 6 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 82 L |
| Cylinders | 12 Cylinders |
| Length | 5399 mm - 5716 mm |
| Width | 1948 mm - 1979 mm |
| Height | 1550 mm - 1572 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 489 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4 sec |
| Top Speed | 278 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Rolls-Royce Ghost 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Rolls-Royce Ghost 2024 in UAE is AED 1,850,000.