Explore a wide selection of verified new Suzuki Grand Vitara 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Suzuki Grand Vitara 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Suzuki Grand Vitara
Looking for the perfect new Suzuki Grand Vitara 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Suzuki Grand Vitara 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 2 listings of Suzuki Grand Vitara 2023 starting at an average price of 65,000 AED. Each of our Grand Vitara 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Grand Vitara 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Suzuki Grand Vitara 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 65,000 - AED 65,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 103 BHP |
| Torque | 138 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 22 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4345 mm |
| Width | 1795 mm |
| Height | 1645 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 373 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 13 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |