-
$46,300Used Aston Martin Vantage 2013Used Aston Martin Vantage 2013Aston Martin Vantage STD 2013 Aston Martin Vantage, Full Service History, Excellent Condition
Explore a wide selection of verified used Aston Martin Vantage 2013 for sale in UAE. Buy and sell used Aston Martin Vantage 2013 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Aston Martin Vantage
| Aston Martin Vantage 2013 trims | Price* |
|---|---|
| Vantage V8 S 4.7L 2013 | AED 169,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Aston Martin Vantage 2013 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Aston Martin Vantage 2013 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Aston Martin Vantage 2013 starting at an average price of 169,000 AED. Each of our Vantage 2013 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Vantage 2013 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Aston Martin Vantage 2013 for you, across UAE.
| Price | AED 169,000 - AED 169,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 503 BHP - 700 BHP |
| Torque | 685 Nm - 900 Nm |
| Engine capacity | 4 L - 5.2 L |
| Mileage | 5 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 73 L |
| Cylinders | 8 & 12 Cylinders |
| Length | 4465 mm |
| Width | 1942 mm |
| Height | 1273 mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 300 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.5 sec - 3.6 sec |
| Top Speed | 314 km/h - 322 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Aston Martin Vantage 2013 available for sale in UAE.
The starting price of used Aston Martin Vantage 2013 in UAE is AED 169,000.