-
-
Warranty
$24,795Used Audi A5 2020Audi A5 40 TFSI S Line 2.0L (187 HP) 2020 40 TFSI S LINE | AED 1383/Month | 0 DP | 30 Day Return | Warranty-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Audi A5 2020 for sale in UAE. Buy and sell used Audi A5 2020 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Audi A5 (all)
| Audi A5 2020 trims | Price* |
|---|---|
| A5 40 TFSI S Line 2.0L (187 HP) 2020 | AED 90,999 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Audi A5 2020 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Audi A5 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Audi A5 2020 starting at an average price of 90,999 AED. Each of our A5 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right A5 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Audi A5 2020 for you, across UAE.
| Price | AED 90,999 - AED 90,999 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 200BHP |
| Torque | 290Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 15Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 58L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4829mm |
| Width | 1860mm |
| Height | 1440mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Audi A5 2020 available for sale in UAE.
The starting price of used Audi A5 2020 in UAE is AED 90,999.