-
-
Warranty
$31,500Used Jaguar I-PACE 2021Used Jaguar I-PACE 2021Jaguar I-PACE 2021 Jaguar I-Pace EV400, 2026 Jaguar Warranty + Service Pack, Very Low Km, Excellent Condition, GCC-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Jaguar I-PACE 2021 for sale in UAE. Buy and sell used Jaguar I-PACE 2021 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jaguar I-PACE
Looking for the perfect used Jaguar I-PACE 2021 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jaguar I-PACE 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Jaguar I-PACE 2021 starting at an average price of 115,000. Each of our I-PACE 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right I-PACE 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jaguar I-PACE 2021 for you, across UAE.
| Price | 115,000 - 115,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 395 BHP |
| Torque | 696 Nm |
| Battery size | 90 kWh |
| Battery Range | 470 km |
| Length | 4682 mm |
| Width | 2011 mm |
| Height | 1565 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 656 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.8 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Jaguar I-PACE 2021 available for sale in UAE.
The starting price of used Jaguar I-PACE 2021 in UAE is 115,000.