-
$47,900Used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023Used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 Mercedes-Benz CLA 45 S AMG 4MATIC+ - ONLY 3,000 MP ! - Perfect Condition
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz CLA-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 starting at an average price of 175,000 AED. Each of our CLA 45 AMG 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CLA 45 AMG 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 175,000 - AED 175,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 375BHP |
| Torque | 450Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4630mm |
| Width | 1777mm |
| Height | 1432mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 363L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2023 in UAE is AED 175,000.