-
$51,800Used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022Used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022Mercedes Benz CLA 45 AMG MERCEDES BENZ AMG CLA45S IMPORT CLEAN TITLE FULL OPTION ORIGINAL PAINT NO ACCIDENT
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz CLA-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 starting at an average price of 189,000 AED. Each of our CLA 45 AMG 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CLA 45 AMG 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 for you, across UAE.
| Price | AED 189,000 - AED 189,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 375BHP |
| Torque | 450Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4630mm |
| Width | 1777mm |
| Height | 1432mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 363L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2022 in UAE is AED 189,000.