-
-
Warranty
$37,000Used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021Used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021Mercedes Benz CLA 45 AMG-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 for sale in UAE. Buy and sell used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz CLA-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 starting at an average price of 135,000 AED. Each of our CLA 45 AMG 2021 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CLA 45 AMG 2021 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 for you, across UAE.
| Price | AED 135,000 - AED 135,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 375BHP |
| Torque | 450Nm |
| Engine capacity | 2L |
| Mileage | 10Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 65L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4630mm |
| Width | 1777mm |
| Height | 1432mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 363L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 available for sale in UAE.
The starting price of used Mercedes Benz CLA 45 AMG 2021 in UAE is AED 135,000.