Explore a wide selection of verified used MG 4 EV 2025 for sale in UAE. Buy and sell used MG 4 EV 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
MG 4 EV
Looking for the perfect used MG 4 EV 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned MG 4 EV 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of MG 4 EV 2025 starting at an average price of 89,000 AED. Each of our 4 EV 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 4 EV 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand MG 4 EV 2025 for you, across UAE.
| Price | AED 89,000 - AED 89,000 |
| Body Type | Hatchback |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 167BHP |
| Torque | 250Nm |
| Battery size | 51kWh |
| Battery Range | 350km |
| Length | 4287mm |
| Width | 2060mm |
| Height | 1504mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.5sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used MG 4 EV 2025 available for sale in UAE.
The starting price of used MG 4 EV 2025 in UAE is AED 89,000.