Explore a wide selection of verified used Nissan GTR 2019 for sale in UAE. Buy and sell used Nissan GTR 2019 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan GTR
Looking for the perfect used Nissan GTR 2019 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan GTR 2019 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan GTR 2019 starting at an average price of 660,000 AED. Each of our GTR 2019 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right GTR 2019 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan GTR 2019 for you, across UAE.
| Price | AED 660,000 - AED 660,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 565 BHP - 600 BHP |
| Torque | 637 Nm - 652 Nm |
| Engine capacity | 3.8 L |
| Mileage | 8 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 72 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4710 mm |
| Width | 1895 mm |
| Height | 1370 mm |
| Seating capacity | 4 seater |
| Boot Space | 249 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 2.8 sec - 3 sec |
| Top Speed | 315 km/h - 350 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Nissan GTR 2019 available for sale in UAE.
The starting price of used Nissan GTR 2019 in UAE is AED 660,000.