-
-
Warranty
$27,300 FeaturedUsed Tank 300 2024Used Tank 300 2024 FeaturedTank 300 Conqueror 2.0T-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Tank 300 2024 for sale in UAE. Buy and sell used Tank 300 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Tank 300
| Tank 300 2024 trims | Price* |
|---|---|
| 300 Conqueror 2.0T 2024 | AED 99,500 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Tank 300 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Tank 300 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Tank 300 2024 starting at an average price of 99,500 AED. Each of our 300 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 300 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Tank 300 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 99,500 - AED 99,500 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 224 BHP - 342 BHP |
| Torque | 387 Nm - 648 Nm |
| Engine capacity | 2 L |
| Mileage | 9 Km/L - 17 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4760 mm |
| Width | 1930 mm |
| Height | 1927 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 400 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec - 9.8 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 1 used Tank 300 2024 available for sale in UAE.
The starting price of used Tank 300 2024 in UAE is AED 99,500.