Explore a wide selection of verified used Toyota Sequoia 2018 for sale in UAE. Buy and sell used Toyota Sequoia 2018 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Sequoia
Looking for the perfect used Toyota Sequoia 2018 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Sequoia 2018 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Toyota Sequoia 2018 starting at an average price of 75,000 AED. Each of our Sequoia 2018 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Sequoia 2018 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Sequoia 2018 for you, across UAE.
| Price | AED 75,000 - AED 75,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Hybrid |
| Horsepower | 437 BHP |
| Torque | 790 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 85 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5285 mm |
| Width | 2021 mm |
| Height | 1892 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 2460 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 14 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Toyota Sequoia 2018 available for sale in UAE.
The starting price of used Toyota Sequoia 2018 in UAE is AED 75,000.