-
AED 160,000 PremiumUsed Mercedes Benz G63 AMG 2015Used Mercedes Benz G63 AMG 2015 PremiumMercedes Benz G63 AMG STD
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz G63 AMG 2015 for sale in Umm al-Quwain. Buy and sell used Mercedes Benz G63 AMG 2015 in Umm al-Quwain quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz G-Class
Looking for the perfect used Mercedes Benz G63 AMG 2015 in Umm al-Quwain? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz G63 AMG 2015 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz G63 AMG 2015 starting at an average price of 160,000 AED. Each of our G63 AMG 2015 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right G63 AMG 2015 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz G63 AMG 2015 for you, across Umm al-Quwain.
| Price | AED 160,000 - AED 160,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 577BHP |
| Torque | 627Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 6Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 100L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4669mm |
| Width | 1931mm |
| Height | 1969mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 667L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 250km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz G63 AMG 2015 available for sale in Umm al-Quwain.
The starting price of used Mercedes Benz G63 AMG 2015 in Umm al-Quwain is AED 160,000.