-
-
Warranty
$19,900Used Ford Territory 2024Used Ford Territory 2024Ford Territory Trend 1120-Monthly I Warranty Until 2028 | GCC | Cruise, Leather Seats, GPS I Accident Free-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Ford Territory 2024 for sale in Abu Dhabi. Buy and sell used Ford Territory 2024 in Abu Dhabi quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Ford Territory
| Ford Territory 2024 trims | Price* |
|---|---|
| Territory Trend 2024 | AED 72,500 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Ford Territory 2024 in Abu Dhabi? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Ford Territory 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Ford Territory 2024 starting at an average price of 72,500 AED. Each of our Territory 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Territory 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Ford Territory 2024 for you, across Abu Dhabi.
| Price | AED 72,500 - AED 72,500 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 190 BHP |
| Torque | 320 Nm |
| Engine capacity | 1.8 L |
| Mileage | 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4630 mm |
| Width | 1935 mm |
| Height | 1706 mm |
| Seating capacity | 5 - 7 seater |
| Boot Space | 385 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 10 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Ford Territory 2024 available for sale in Abu Dhabi.
The starting price of used Ford Territory 2024 in Abu Dhabi is AED 72,500.