-
$422,070 FeaturedNew Aston Martin Vantage 2023New Aston Martin Vantage 2023 FeaturedAston Martin Vantage V12 6.0L V12
Explore a wide selection of verified new Aston Martin Vantage 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Aston Martin Vantage 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Aston Martin Vantage
| Aston Martin Vantage 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Vantage V12 6.0L 2023 | AED 1,549,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Aston Martin Vantage 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Aston Martin Vantage 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Aston Martin Vantage 2023 starting at an average price of 1,549,000 AED. Each of our Vantage 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Vantage 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Aston Martin Vantage 2023 for you, across Dubai.
| Price | AED 1,549,000 - AED 1,549,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 503 BHP - 700 BHP |
| Torque | 685 Nm - 900 Nm |
| Engine capacity | 4 L - 5.2 L |
| Mileage | 5 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 73 L |
| Cylinders | 8 & 12 Cylinders |
| Length | 4465 mm |
| Width | 1942 mm |
| Height | 1273 mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 300 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.5 sec - 3.6 sec |
| Top Speed | 314 km/h - 322 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Aston Martin Vantage 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of new Aston Martin Vantage 2023 in Dubai is AED 1,549,000.