-
$21,400 FeaturedNew Jetour X70 2025New Jetour X70 2025 FeaturedJetour X70 JETOUR X70 PLUS 1.6L PETROL 2025
Explore a wide selection of verified new Jetour X70 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Jetour X70 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Jetour X70
Looking for the perfect new Jetour X70 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Jetour X70 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Jetour X70 2025 starting at an average price of 78,000 AED. Each of our X70 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right X70 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Jetour X70 2025 for you, across Dubai.
| Price | AED 78,000 - AED 78,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 156BHP |
| Torque | 230Nm |
| Engine capacity | 1.5L |
| Mileage | 13.7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 55L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4720mm |
| Width | 1900mm |
| Height | 1695mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 430L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12.6sec |
| Top Speed | 180km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 new Jetour X70 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of new Jetour X70 2025 in Dubai is AED 78,000.