-
-
-
-
New Kia K5 2025
New Kia K5 2025 FeaturedKia K5 ECTGLD008 - 2025 Kia K5 Luxury - 1.5L Petrol Auto Turbo - Grey - Chinese -
-
-
-
-
-
Explore a wide selection of verified new Kia K5 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Kia K5 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Kia K5
Looking for the perfect new Kia K5 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Kia K5 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 10 listings of Kia K5 2025 starting at an average price of 75,000. Each of our K5 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right K5 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Kia K5 2025 for you, across Dubai.
| Price | 75,000 - 88,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 150 BHP - 194 BHP |
| Torque | 192 Nm - 246 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 2.5 L |
| Mileage | 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4905 mm |
| Width | 1860 mm |
| Height | 1445 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 510 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9 sec - 10 sec |
| Top Speed | 220 km/h - 250 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 10 new Kia K5 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of new Kia K5 2025 in Dubai is 75,000.