-
-
-
New Kia Pegas 2025
New Kia Pegas 2025Kia Pegas 1.4L A/T Kia Pegas 1.4L Petrol, Color White, Model 2025
Explore a wide selection of verified new Kia Pegas 2025 for sale in Dubai. Buy and sell new Kia Pegas 2025 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Kia Pegas
Looking for the perfect new Kia Pegas 2025 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Kia Pegas 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of Kia Pegas 2025 starting at an average price of 37,000. Each of our Pegas 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Pegas 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Kia Pegas 2025 for you, across Dubai.
| Price | 37,000 - 37,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 95 BHP |
| Torque | 133 Nm |
| Engine capacity | 1.4 L |
| Mileage | 17 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 43 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4300 mm |
| Width | 1700 mm |
| Height | 1460 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 475 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 170 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 3 new Kia Pegas 2025 available for sale in Dubai.
The starting price of new Kia Pegas 2025 in Dubai is 37,000.