-
$178,100New Mercedes Benz G500 2023New Mercedes Benz G500 2023Mercedes Benz G500 Mercedes-Benz G 500 G Class My 2023
Explore a wide selection of verified new Mercedes Benz G500 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Mercedes Benz G500 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz G-Class
Looking for the perfect new Mercedes Benz G500 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz G500 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz G500 2023 starting at an average price of 650,000. Each of our G500 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right G500 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz G500 2023 for you, across Dubai.
| Price | 650,000 - 650,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 416BHP |
| Torque | 610Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 100L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4669mm |
| Width | 1931mm |
| Height | 1969mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 667L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7sec |
| Top Speed | 210km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Mercedes Benz G500 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of new Mercedes Benz G500 2023 in Dubai is 650,000.