-
$116,400New Porsche 718 Boxster 2023New Porsche 718 Boxster 2023Porsche 718 Boxster | LIMITED OFFER | FULL OPTION
Explore a wide selection of verified new Porsche 718 Boxster 2023 for sale in Dubai. Buy and sell new Porsche 718 Boxster 2023 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Porsche 718 Boxster
Looking for the perfect new Porsche 718 Boxster 2023 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Porsche 718 Boxster 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Porsche 718 Boxster 2023 starting at an average price of 425,000. Each of our 718 Boxster 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 718 Boxster 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Porsche 718 Boxster 2023 for you, across Dubai.
| Price | 425,000 - 425,000 |
| Body Type | Convertible |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 295 BHP - 395 BHP |
| Torque | 380 Nm - 420 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 4 L |
| Mileage | 9 Km/L - 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 54 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4379 mm |
| Width | 1994 mm |
| Height | 1272 mm - 1295 mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 274 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.5 sec - 5.1 sec |
| Top Speed | 275 km/h - 293 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 new Porsche 718 Boxster 2023 available for sale in Dubai.
The starting price of new Porsche 718 Boxster 2023 in Dubai is 425,000.