Explore a wide selection of verified used Cadillac CTS 2008 for sale in Dubai. Buy and sell used Cadillac CTS 2008 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Cadillac CTS
Looking for the perfect used Cadillac CTS 2008 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Cadillac CTS 2008 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Cadillac CTS 2008 starting at an average price of 25,000 AED. Each of our CTS 2008 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right CTS 2008 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Cadillac CTS 2008 for you, across Dubai.
| Price | AED 25,000 - AED 25,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 268 BHP - 335 BHP |
| Torque | 386 Nm - 400 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 3.6 L |
| Mileage | 8.4 Km/L - 9.4 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 72 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4966 mm |
| Width | 1834 mm |
| Height | 1453 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 385 L - 388 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.2 sec - 5.9 sec |
| Top Speed | 240 km/h - 250 km/h |
| Drive type | Rear Wheel Drive |
There are 1 used Cadillac CTS 2008 available for sale in Dubai.
The starting price of used Cadillac CTS 2008 in Dubai is AED 25,000.