-
$76,700 PremiumNew Land Rover Range Rover Velar 2026New Land Rover Range Rover Velar 2026 PremiumLand Rover Range Rover Velar OtherLand Rover Range Rover Velar 2026 Automatic 0 Km 4 Cylinder All Wheel Drive (AWD) SUV Gold
Explore a wide selection of verified used Land Rover Range Rover Velar 2026 for sale in Dubai. Buy and sell used Land Rover Range Rover Velar 2026 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Land Rover Range Rover Velar
Looking for the perfect used Land Rover Range Rover Velar 2026 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Land Rover Range Rover Velar 2026 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Land Rover Range Rover Velar 2026 starting at an average price of 279,999 AED. Each of our Range Rover Velar 2026 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Range Rover Velar 2026 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Land Rover Range Rover Velar 2026 for you, across Dubai.
| Price | AED 279,999 - AED 279,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 246 BHP - 400 BHP |
| Torque | 365 Nm - 550 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 3 L |
| Mileage | 8 Km/L - 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 82 L |
| Cylinders | 4 & 6 Cylinders |
| Length | 4797 mm - 4803 mm |
| Width | 2032 mm |
| Height | 1665 mm - 1666 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 450 L - 532 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 5.2 sec - 7.1 sec |
| Top Speed | 217 km/h - 240 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Land Rover Range Rover Velar 2026 available for sale in Dubai.
The starting price of used Land Rover Range Rover Velar 2026 in Dubai is AED 279,999.