-
-
Warranty
$120,700 PremiumUsed Porsche 718 Spyder 2022Used Porsche 718 Spyder 2022 PremiumPorsche 718 Spyder UAE's Very Best Example | AED 6,099 Per Month-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Porsche 718 Spyder 2022 for sale in Dubai. Buy and sell used Porsche 718 Spyder 2022 in Dubai quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Porsche 718 Spyder
Looking for the perfect used Porsche 718 Spyder 2022 in Dubai? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Porsche 718 Spyder 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Porsche 718 Spyder 2022 starting at an average price of 440,555. Each of our 718 Spyder 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 718 Spyder 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Porsche 718 Spyder 2022 for you, across Dubai.
| Price | 440,555 - 440,555 |
| Body Type | Convertible |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 495BHP |
| Torque | 450Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 7Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 54L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 4379mm |
| Width | 1994mm |
| Height | 1272mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 274L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.4sec |
| Top Speed | 308km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Porsche 718 Spyder 2022 available for sale in Dubai.
The starting price of used Porsche 718 Spyder 2022 in Dubai is 440,555.