Starting from 109,900
|
1.2 L
|
130 BHP
|
Automatic
|
|
Petrol
|
15 Km/L - 18 Km/L
|
5 seater
|
|
Automatic
|
5 seater
|
Opel Mokka price in UAE starts from 109,900. Prices of Opel Mokka trims can vary from dealership to dealership based on factors such as discounts, warranty, and additional features.
| Mokka Trims | Prices |
|---|---|
| Mokka 1.2T Ultimate | 109,900 |
| Mokka 1.2T GS Line | 112,900 |
| Mokka GS Line 1.2T | 112,900 |
| Mokka Ultimate 1.2T | 118,000 |
| Opel Mokka in UAE | Average starting price |
|---|---|
| Opel Mokka in Dubai | 39,000 |
| Price | 109,900 - 118,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 130 BHP |
| Torque | 230 Nm |
| Engine capacity | 1.2 L |
| Mileage | 15 Km/L - 18 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 44 L |
| Cylinders | 3 Cylinders |
| Length | 4151 mm |
| Width | 1791 mm |
| Height | 1531 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 350 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9.2 sec |
| Top Speed | 200 km/h - 220 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
The price of a Opel Mokka in the UAE is 109,900 - 118,000.
The manufacturer suggested fuel economy of Opel Mokka is 15 Km/L - 18 Km/L.
The trims for Opel Mokka are 1.2T Ultimate, 1.2T GS Line, GS Line 1.2T and Ultimate 1.2T.
The top speed of Opel Mokka is 200 km/h - 220 km/h.
The fuel tank capacity of Opel Mokka is 44 L.
Opel Mokka Price in UAE starts at 109,900 and Citroen C4 Price in UAE starts at 0. Check out a detailed comparison of Opel Mokka vs Citroen C4.
Explore more than 30,000 new & used cars for sale in uae from over 350 trusted dealerships.