-
$24,700Used Honda Pilot 2022Used Honda Pilot 2022Honda Pilot TOURING Honda Pilat | 3.5L | 2022 | GCC | Accident-Free | In Excellent Condition | 1512 P.M
Explore a wide selection of verified used Honda Pilot 2022 for sale in Sharjah. Buy and sell used Honda Pilot 2022 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Honda Pilot
Looking for the perfect used Honda Pilot 2022 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Honda Pilot 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Honda Pilot 2022 starting at an average price of 89,999. Each of our Pilot 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Pilot 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Honda Pilot 2022 for you, across Sharjah.
| Price | 89,999 - 89,999 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 285 BHP |
| Torque | 355 Nm |
| Engine capacity | 3.5 L |
| Mileage | 8 Km/L - 9 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 73 L |
| Cylinders | 6 Cylinders |
| Length | 5089 mm |
| Width | 1994 mm |
| Height | 1801 mm - 1826 mm |
| Seating capacity | 8 seater |
| Boot Space | 589 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 12 sec |
| Top Speed | 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Honda Pilot 2022 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Honda Pilot 2022 in Sharjah is 89,999.