-
-
Warranty
$102,700Used Land Rover Range Rover 2022Land Rover Range Rover LWB HSE P530 4.4L - Vouge 2022 - Under Warranty - Perfect Condition- GCC Specs - Full Service Histor-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified used Land Rover Range Rover 2022 for sale in Sharjah. Buy and sell used Land Rover Range Rover 2022 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Land Rover Range Rover
| Land Rover Range Rover 2022 trims | Price* |
|---|---|
| Range Rover LWB HSE P530 4.4L 2022 | AED 375,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Land Rover Range Rover 2022 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Land Rover Range Rover 2022 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Land Rover Range Rover 2022 starting at an average price of 375,000 AED. Each of our Range Rover 2022 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Range Rover 2022 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Land Rover Range Rover 2022 for you, across Sharjah.
| Price | AED 375,000 - AED 375,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol, Hybrid & Diesel |
| Horsepower | 360 BHP - 615 BHP |
| Torque | 500 Nm - 750 Nm |
| Engine capacity | 3 L - 4.4 L |
| Mileage | 7 Km/L - 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 90 L |
| Cylinders | 6 & 8 Cylinders |
| Length | 5052 mm - 5250 mm |
| Width | 2047 mm |
| Height | 1870 mm |
| Seating capacity | 4 - 5 seater |
| Boot Space | 623 L - 818 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.4 sec - 6.3 sec |
| Top Speed | 140 km/h - 280 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Land Rover Range Rover 2022 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Land Rover Range Rover 2022 in Sharjah is AED 375,000.