-
$87,400Used Mercedes Benz AMG GT 2020Used Mercedes Benz AMG GT 2020Mercedes Benz AMG GT MERCEDES BENZ AMG GT63s 4-MATIC+ // ACCIDENTS FREE // ORIGINAL PAINT // FULL PPF // MINT CONDITION
Explore a wide selection of verified used Mercedes Benz AMG GT 2020 for sale in Sharjah. Buy and sell used Mercedes Benz AMG GT 2020 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Mercedes Benz GT
Looking for the perfect used Mercedes Benz AMG GT 2020 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Mercedes Benz AMG GT 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Mercedes Benz AMG GT 2020 starting at an average price of 319,000 AED. Each of our AMG GT 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right AMG GT 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Mercedes Benz AMG GT 2020 for you, across Sharjah.
| Price | AED 319,000 - AED 319,000 |
| Body Type | Coupe |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 577BHP |
| Torque | 800Nm |
| Engine capacity | 4L |
| Mileage | 4Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 80L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 4728mm |
| Width | 1984mm |
| Height | 1354mm |
| Seating capacity | 2 seater |
| Boot Space | 350L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 3.2sec |
| Top Speed | 315km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 used Mercedes Benz AMG GT 2020 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Mercedes Benz AMG GT 2020 in Sharjah is AED 319,000.