-
$10,400Used Suzuki Ertiga 2024Suzuki Ertiga Suzuki ERTIGA - 2024 - GCC - Accident-Free -7 (seats) 1.5L - Excellent Condition
Explore a wide selection of verified used Suzuki Ertiga 2024 for sale in Sharjah. Buy and sell used Suzuki Ertiga 2024 in Sharjah quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Suzuki Ertiga
Looking for the perfect used Suzuki Ertiga 2024 in Sharjah? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Suzuki Ertiga 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Suzuki Ertiga 2024 starting at an average price of 38,000 AED. Each of our Ertiga 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Ertiga 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Suzuki Ertiga 2024 for you, across Sharjah.
| Price | AED 38,000 - AED 38,000 |
| Body Type | Van |
| Transmission | Manual & Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 103 BHP |
| Torque | 138 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L |
| Mileage | 16 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 45 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4395 mm |
| Width | 1735 mm |
| Height | 1700 mm |
| Seating capacity | 7 seater |
| Boot Space | 153 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 13.5 sec |
| Top Speed | 220 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 used Suzuki Ertiga 2024 available for sale in Sharjah.
The starting price of used Suzuki Ertiga 2024 in Sharjah is AED 38,000.