-
$0New Land Rover Range Rover 2020Land Rover Range Rover Supercharged 5.0L 2020 Land Rover Range Rover Vogue Supercharged LWB (Long Wheelbase) V8 5.0L AT Pet
Explore a wide selection of verified new Land Rover Range Rover 2020 for sale in UAE. Buy and sell new Land Rover Range Rover 2020 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Land Rover Range Rover
Looking for the perfect new Land Rover Range Rover 2020 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Land Rover Range Rover 2020 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Land Rover Range Rover 2020 starting at an average price of 0 AED. Each of our Range Rover 2020 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Range Rover 2020 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Land Rover Range Rover 2020 for you, across UAE.
| Price | AED 0 - AED 0 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol, Hybrid & Diesel |
| Horsepower | 360 BHP - 615 BHP |
| Torque | 500 Nm - 750 Nm |
| Engine capacity | 3 L - 4.4 L |
| Mileage | 7 Km/L - 10 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 90 L |
| Cylinders | 6 & 8 Cylinders |
| Length | 5052 mm - 5250 mm |
| Width | 2047 mm |
| Height | 1870 mm |
| Seating capacity | 4 - 5 seater |
| Boot Space | 623 L - 818 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 4.4 sec - 6.3 sec |
| Top Speed | 140 km/h - 280 km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 1 new Land Rover Range Rover 2020 available for sale in UAE.
The starting price of new Land Rover Range Rover 2020 in UAE is AED 0.