Explore a wide selection of verified new Li Auto L9 2025 for sale in UAE. Buy and sell new Li Auto L9 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Li Auto L9
| Li Auto L9 2025 trims | Price* |
|---|---|
| L9 MAX 2025 | 211,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Li Auto L9 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Li Auto L9 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 5 listings of Li Auto L9 2025 starting at an average price of 260,000. Each of our L9 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right L9 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Li Auto L9 2025 for you, across UAE.
| Price | 260,000 - 285,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 490BHP |
| Torque | 620Nm |
| Battery size | 44.5kWh |
| Battery Range | 680km |
| Length | 5218mm |
| Width | 1998mm |
| Height | 1800mm |
| Seating capacity | 6 seater |
| Boot Space | 545L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 9sec |
| Top Speed | 180km/h |
| Drive type | All Wheel Drive |
There are 5 new Li Auto L9 2025 available for sale in UAE.
The starting price of new Li Auto L9 2025 in UAE is 260,000.