Explore a wide selection of verified new Nissan Altima 2013 for sale in UAE. Buy and sell new Nissan Altima 2013 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Nissan Altima
Looking for the perfect new Nissan Altima 2013 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Nissan Altima 2013 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Nissan Altima 2013 starting at an average price of 0 AED. Each of our Altima 2013 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Altima 2013 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Nissan Altima 2013 for you, across UAE.
| Price | AED 0 - AED 0 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 188 BHP - 248 BHP |
| Torque | 244 Nm - 380 Nm |
| Engine capacity | 2 L - 2.5 L |
| Mileage | 11 Km/L - 13 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 61 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4869 mm - 4989 mm |
| Width | 1830 mm - 1850 mm |
| Height | 1440 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 517 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8 sec |
| Top Speed | 220 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 1 new Nissan Altima 2013 available for sale in UAE.
The starting price of new Nissan Altima 2013 in UAE is AED 0.