-
-
New Toyota Camry 2023
Toyota Camry TOYOTA CAMRY 2.5L LE 5 SEATER AC - 2X AIRBAGS ABS AT (EXPORT ONLY) -
-
-
New Toyota Camry 2023
Toyota Camry Toyota/CAMRY/AXVB1 2.5L LE 5 seater AC - 2x Airbags - ABS AT(export only) -
-
-
-
-
-
Explore a wide selection of verified new Toyota Camry 2023 for sale in UAE. Buy and sell new Toyota Camry 2023 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Toyota Camry
| Toyota Camry 2023 trims | Price* |
|---|---|
| Camry GLE Hybrid 2.5L 2023 | AED 100,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect new Toyota Camry 2023 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Toyota Camry 2023 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 11 listings of Toyota Camry 2023 starting at an average price of 79,000 AED. Each of our Camry 2023 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Camry 2023 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Toyota Camry 2023 for you, across UAE.
| Price | AED 79,000 - AED 100,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol & Hybrid |
| Horsepower | 184 BHP - 201 BHP |
| Torque | 221 Nm - 240 Nm |
| Engine capacity | 2.5 L |
| Mileage | 12 Km/L - 22 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 50 L - 60 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4920 mm |
| Width | 1840 mm |
| Height | 1445 mm - 1455 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 428 L - 493 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec - 9 sec |
| Top Speed | 195 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 11 new Toyota Camry 2023 available for sale in UAE.
The starting price of new Toyota Camry 2023 in UAE is AED 79,000.