-
-
-
-
Warranty
$42,500New Zeekr 001 2024Zeekr 001 Zeekr 001 | Electric | Standard RWD | Brand New | AED 3,150 monthly with 0% Downpayment | 3 Years Wa-
Warranty
-
Explore a wide selection of verified new Zeekr 001 2024 for sale in UAE. Buy and sell new Zeekr 001 2024 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Zeekr 001
Looking for the perfect new Zeekr 001 2024 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Zeekr 001 2024 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 3 listings of Zeekr 001 2024 starting at an average price of 154,999 AED. Each of our 001 2024 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right 001 2024 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Zeekr 001 2024 for you, across UAE.
| Price | AED 154,999 - AED 349,000 |
| Body Type | Sedan |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Electric |
| Horsepower | 272BHP |
| Torque | 400Nm |
| Battery size | 100kWh |
| Battery Range | 700km |
| Length | 4955mm |
| Width | 2225mm |
| Height | 1560mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 539L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7.2sec |
| Top Speed | 200km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive |
There are 3 new Zeekr 001 2024 available for sale in UAE.
The starting price of new Zeekr 001 2024 in UAE is AED 154,999.