-
-
-
-
-
$69,000New Chevrolet Tahoe 2025Chevrolet Tahoe CHEVROLET TAHOE Premier AWD 5.3L V8 - 2025 (Export) -
$70,700New Chevrolet Tahoe 2025Chevrolet Tahoe Chevrolet Tahoe CHEVROLET TAHOE Premier AWD 5.3L V8 - 2025 (Export) -
-
-
Explore a wide selection of verified used Chevrolet Tahoe 2025 for sale in UAE. Buy and sell used Chevrolet Tahoe 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Chevrolet Tahoe
| Chevrolet Tahoe 2025 trims | Price* |
|---|---|
| Tahoe LT Z71 5.3L (9 Seater) 2025 | AED 230,999 |
| Tahoe LS 5.3L RWD 2025 | AED 258,000 |
| Tahoe LT 5.3L 4WD 2025 | AED 239,750 |
| Tahoe Z71 6.2L 2025 | AED 269,000 |
| *Average starting price | |
Looking for the perfect used Chevrolet Tahoe 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Chevrolet Tahoe 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 9 listings of Chevrolet Tahoe 2025 starting at an average price of 232,925 AED. Each of our Tahoe 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right Tahoe 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Chevrolet Tahoe 2025 for you, across UAE.
| Price | AED 230,000 - AED 269,000 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 355 BHP - 450 BHP |
| Torque | 383 Nm - 625 Nm |
| Engine capacity | 5.3 L - 6.2 L |
| Mileage | 7 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 91 L |
| Cylinders | 8 Cylinders |
| Length | 5351 mm |
| Width | 2057 mm - 2957 mm |
| Height | 1927 mm |
| Seating capacity | 8 seater |
| Boot Space | 722 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 7 sec |
| Top Speed | 220 km/h |
| Drive type | Four Wheel Drive |
There are 9 used Chevrolet Tahoe 2025 available for sale in UAE.
The starting price of used Chevrolet Tahoe 2025 in UAE is AED 232,925.