Explore a wide selection of verified used Exeed LX 2025 for sale in UAE. Buy and sell used Exeed LX 2025 in UAE quickly, safely and at the best prices with DubiCars.
Exeed LX
Looking for the perfect used Exeed LX 2025 in UAE? DubiCars offers a vast selection of high-quality pre-owned Exeed LX 2025 from multiple dealers and private car owners across the country.
We have 1 listings of Exeed LX 2025 starting at an average price of 74,990 AED. Each of our LX 2025 listings includes detailed information on mileage, condition, and features, helping you find the right LX 2025 to suit your lifestyle and budget.
Browse DubiCars listings today and discover the right second hand Exeed LX 2025 for you, across UAE.
| Price | AED 74,990 - AED 74,990 |
| Body Type | SUV/Crossover |
| Transmission | Automatic |
| Fuel Type | Petrol |
| Horsepower | 144 BHP - 197 BHP |
| Torque | 230 Nm - 290 Nm |
| Engine capacity | 1.5 L - 1.6 L |
| Mileage | 12 Km/L - 14 Km/L |
| Fuel Tank Capacity | 51 L |
| Cylinders | 4 Cylinders |
| Length | 4520 mm - 4533 mm |
| Width | 1848 mm |
| Height | 1690 mm - 1700 mm |
| Seating capacity | 5 seater |
| Boot Space | 400 L |
| Acceleration (0-100 KM/H) | 8.8 sec - 12 sec |
| Top Speed | 180 km/h - 200 km/h |
| Drive type | Front Wheel Drive & All Wheel Drive |
There are 1 used Exeed LX 2025 available for sale in UAE.
The starting price of used Exeed LX 2025 in UAE is AED 74,990.